Uszczelnienia

USZCZELNIENIA TECHNICZNE

Uszczelnienia techniczne dzielimy na statyczne oraz dynamiczne. Uszczelnienia statyczne najczęściej wykorzystywane są w połączeniach armatury przemysłowej przy pracy w wysokich temperaturach i ciśnieniu. Uszczelnienia dynamiczne stosuje się w celu zapewnienia szczelności pomp i zaworów przemysłowych. W naszej ofercie dostępne są m.in. płyty MagTech – MAG-Special, MAG-1000, MAG-Oil, MAG-Universal, MAG-Economy, płyty termoizolacyjne, szczeliwa i sznury termoizolacyjne, szczeliwa ruchowe, płyty uszczelkarskie grafitowe i syntetyczne. Nasza firma zajmuje się także produkcją uszczelek. W przypadku wyboru płyt grafitowych i syntetycznych należy zwrócić uwagę na środowisko pracy. Warto skorzystać z pomocy naszego eksperta, aby wybrać najlepszy produkt z kategorii uszczelnienia technicznego.

Płyta MAG-Special

Charakterystyka: Płyta z ekspandowanego grafitu czystości 98%, wzmocniona wkładką z blachy perforowanej ze stali nierdzewnej o grubości 0,1 mm.

Zastosowanie: Zalecane są do stosowania w wysokich ciśnieniach i temperaturach. Wkładka z blachy perforowanej powoduje, że jest odporna na rozerwanie. Nie może być stosowana w kontakcie z silnymi utleniaczami. Sprawdza się w urządzeniach parowych w przemyśle energetycznym i petrochemicznym.

 Temperatura max.: – 200 do +500°C

Ciśnienia max.: 200 bar

Płyta MAG-Economy

Charakterystyka: Płyta wykonana z kompozytu włókien naturalnych, aramidowych oraz odpornych termicznie wypełniaczy powiązanych kauczukiem NBR

Zastosowanie: Płyta przeznaczona do niskoparametrowych połączeń wodociągowych wody zimnej i gorącej. Może pracować środowisku paliw, olejów, roztworów soli obojętnych i nieagresywnych gazów.

Temperatura max.: 180°C

Ciśnienie max.: 40 bar

MAG-Universal

Charakterystyka: Płyta wykonana z kompozytu włókien naturalnych, aramidowych oraz odpornych termicznie wypełniaczy powiązanych kauczukiem NBR
 
Zastosowanie: Płyta zaprojektowana jako uniwersalny materiał o szerokim spektrum zastosowań. Przeznaczona do pracy w środowisku wody zimnej i gorącej, pary wodnej, alkoholi, roztworów słabych kwasów i zasad, gazów obojętnych, paliw i olejów.
 
Temperatura max.: -40 do 300 °C
 
Ciśnienie max.: 90 bar

MAG-Oil

Charakterystyka: Płyta wykonana z kompozytu włókien naturalnych, aramidowych oraz odpornych termicznie wypełniaczy powiązanych kauczukiem NBR
 
Zastosowanie: Płyta typowo olejoodporna. Może pracować w środowisku oleju, benzyny, nafty i innych produktów petrochemicznych, alkoholi, pary wodnej, wody morskiej.
 
Temperatura max.: -40 do 350°C
 
Ciśnienie max.: 100 bar

Płyty uszczelkarskie grafitowe i syntetyczne

Płyty uszczelkarskie to materiały, których głównym przeznaczeniem jest zapewnienie szczelności w połączeniu kołnierzowym. Dzięki zawartości specjalnych włókien oraz wypełniaczy mogą pracować w wyjątkowo trudnych warunkach. W naszej ofercie dostępne są m.in. płyty: AF-153, AF-202, AF-200 U, AF-300, AF-Oil, AF-200 G, AF-400, AF-1000, AF-CHEMACID, PARO-GAMBIT czy GRZ. Kliknij i dowiedz się więcej na temat płyt uszczelkarskich.

Szczeliwa ruchowe, szczeliwa i sznury termoizolacyjne

Szczeliwa są produktami, które dzięki użyciu specjalnych rodzajów przędzy i impregnatów zapewniają możliwość pracy w wysokich temperaturach. Dostarczamy szczeliwa teflonowe, grafitowe, aramidowe, ceramiczne i ze szkła teksturowanego. Oferujemy również szczeliwa i sznury termoizolacyjne wykonane z przędzy ceramicznej lub szklanej. Sprawdź więcej.


Czy wiesz, że płyty uszczelkarskie składają się ze specjalnie dobranych składników organicznych i nieorganicznych? Dzięki takiemu połączeniu można używać ich w wysokich temperaturach i ciśnieniach. MagTech jest oficjalnym dystrybutorem płyt Gambit®. W ofercie posiadamy także nasze płyty: MAG-Special, MAG-1000, MAG-Oil, MAG-Universal i MAG-Economy. Płyta MAG-Special dzięki wkładce z blachy perforowanej wytrzymuje duże skoki wartości ciśnień i temperatury, dzięki temu sprawdza się w urządzeniach parowych.

 

 

Produkcja uszczelek

Produkujemy uszczelki do kołnierzy według EN PN DIN lub ANSI oraz uszczelki o dowolnych, nietypowych kształtach i wymiarach zgodnie ze specyfikacją klienta i dostarczonymi rysunkami. W zależności od rodzaju uszczelek wykorzystuje się je w instalacjach gazowych, cieplnych, wodno-kanalizacyjnych oraz motoryzacji. Dobierzemy właściwy materiały oraz kształt – wystarczy zadzwonić i złożyć zamówienie.

 

Wełny mineralne

  To materiał izolacyjny, który najczęściej wykorzystuje się w budownictwie. Można jej używać do izolacji termicznych i akustycznych. Oferujemy szeroki zakres izolacji technicznych do zastosowań budowlanych, akustycznych i procesów przemysłowych. Zamówić można produkty firm Paroc, Rockwool i Isover.
 

Płyty termoizolacyjne

W MagTech dostępne są płyty termoizolacyjne wykonane z tektury termoizolacyjnej oraz płyty ceramiczne.

Materiał Zakres temperatury
Tektura termoizolacyjna 700°C; 1050°C; 1200°C; 1400°C
Płyty ceramiczne 800°C; 1260°C; 1430°C